Loreal kód mládí rozjasňující péče

Magazín FotoParty

 Nechtělo se mi ani čekat na recenze  ostatních a tak jsem se jednoho dne za  úspěšnou zkoušku odměnila. Dokonce jsem se  dočkala i dárku v podobě "perlového"  náhrdelníku. Celkem mě to potěšilo, málokdy  se vídají takové poměrně pěkné dárky (dárky  v podobě trička nebo kšiltovky k nákupu mě  tolik nedojmou). Můj úplně první dojem byl,  že tohle přeci musí být alespoň malinko  podobné Idealistu od Estée LauderTen jsem  zkoušela před nějakým časem a i ze vzorku  mě poměrně nadchnul. A protože kosmetické  firmy od sebe kopírují různé přípravky a  snaží se přijít s různými náhradami, tak mi  to nedalo a řekla jsem si, že Kód mládí  vyzkouším. Jedná se o rozjasňující péči,  která má sjednotit tón pleti a poradí si i  s pigmentovými skvrnami. Skvrny mě naštěstí  zatím netrápí, ale kdo by nechtěl mít    pěknou, sjednocenou a rozzářenou pleť. Já  teda moc!

Balení s pumpičkou je praktické, krém se dobře dávkuje, ale trochu mi vadí, že krém jako takový nemá žádné víčko. Já vím, je to jen detail a znám spoustu lidí, kteří víčka záměrně vyhazují, protože je obtěžují, ale já bych si nějaké docela přála. Mám pak lepší pocit, že krém nemůže vyschnout, nebo že se tam nedostane žádná špína. Další menší negativum je pro mě to, že do lahvičky není vidět a těžko se odhaduje, kolik krému uvnitř ještě zbývá (ale chápu, že nad tím asi většinou lidi moc nepřemýšlí :)

Kód mládí obsahuje 4 aktivní složky:


Vitamín B3 (pomáhá uklidňovat mikrozápaly pleti
Vitamín CG (účinná antioxidační látka, pomáhá v procesu pigmentace pleti)
Cell KLT (pomáhá zlepšovat kvalitu pleti a oddělovat zrohovatělé kožní buňky)
Hepes (pomáhá regulovat proces pigmentace pleti)

Mě osobně to nic neříká a chemickému složení nerozumím, ale spousta z vás si na tom ujíždí a rozumí tomu, tak z toho třeba něco vyčte :)

Krém má bílo-perleťovou barvu. Na obličeji to ve výsledku působí přirozeně, člověk se neleskne ani netřpytí, ale obličej má takový příjemný a rozzářený vzhled. Pokoušela jsem se to vyfotit a vážně nebylo vidět vůbec nic. Takže fotky před a po jsou zbytečné, protože toho rozdílu jsem si všimla spíš já sama, protože se samozřejmě často pozoruji :) Konzistence krému je příjemná, není hutná ani příliš tekutá, takový příjmený krémový střed. Cítím z něj i jistou parfemaci, kterou neumím popsat. Není nepříjmená a není ani tak zajímavá, že bych se nad ní pozastavila. Co se používání krému týče, za sebe ho určitě nedoporučuji používat pod make-up, protože má tendence dělat cucky. Zkoušela jsem ho se 3 různýma make-upama a pokaždé to samé. Takže ho používám na večer a ve dny, kdy se nemaluju (během zkouškového byl mým velkým pomocníkem). Za sebe také nesouhlasím s tvrzením, že na obličeji zanechává ulepený pocit, protože mě je na obličeji vážně příjemný a téměř ho necítím. Rychle se vsákne a obličej pak není mastný. Není tedy příliš hydratatční, takže to chce kombinovat s nějakým výživnějším krémem. Beru to samozřejmě z pohledu své smíšené až mastné pleti.

Pokud je vám ještě -náct, je pro vás tato péče jistojistě zbytečná. Pokud jsem to studovala dobře, tento krém je doporučen pro věk 25+, což už skoro splňuji. Takže vidět ho v rukách slečny střední školou povinné je asi zbytečnost a ani bych takovou péči nedoporučovala, protože si vaše pleť akorát zvykne a až budete starší a budete vážně něco potřebovat, tak vám hned tak něco nepomůže. Prvních výsledků a změn k lepšímu jsem se dočkala cca po 3 týdnech, kdy jsem si všimla, že pleť je jasnější a rozzářenější. Myslím, že ten výsledek není příliš viditelný a zaznamenáte ho spíš vy samy. Po ránu jsem se cítila lépe, protože pohled do zrcadla nebyl tolik zničující :) Nechci samozřejmě tvrdit, že vám po natření vyhladí krém obličej a že se okamžitě rozzáříte do dálky, nicméně není úplně k ničemu a to je pro mě hlavní. Kdybych se jen tak mazala něčím a neviděla žádné výsledky, asi by mě to štvalo. Dokonce i vzhledem k jeho ceně, která je na drogerkové poměry si myslím trochu vyšší. Běžná cena je cca 399Kč, ale samozřejmě se dá sehnat levněji v různých akcích. Nedokážu odhadnout, jestli by krém pomohl i starším ročníkům a jestli by je zázračně zbavil pigmentových skvrn a rozzářil je.

Můžu konstatovat, že Kód mládí splnil má očekávání a rozdíl jsem zaznamenala. Výsledek rozhodně nečekejte velkolepý, nicméně já sama jsem ho zaznamenala a rozdíl jsem pocítila. Na výběr máte buď krém nebo toto koncentrované sérum. Příště možná vyzkouším ten krém, abych měla porovnání. Kód mládí nechci přirovnávat k Idealistovi od E.L., protože jsem ho zkoušela jen ve vzorečku a toto sérum mám už téměř 2 měsíce, takže je to nepoměrné. V mých očích je Kód mládí ale zatím asi nejvíce fungující krém/sérum z drogerie a za ty peníze stojí :) Beru to samozřejmě ze svého pohledu a nechci tvrdit, že je to zázrak a že každému rozzáří hned pleť, ale na mě dojem udělal a za sebe ho můžu ráda doporučit k vyzkoušení :)

Máte s ním už někdo osobní zkušenost? Nebo láká vás ho vyzkoušet? :)

Komentáře článku

  • Zatím žádné komentáře.