Supermodelky světa - Karolína Kurková

Magazín FotoParty

  • Supermodelky světa - Karolína Kurková

    Supermodelky světa - Karolína Kurková

    Měří 180 cm, váží 63 kg a její míry jsou 85-59-87. Svému začátku v modelin­gu však vděčí také kamarád­ce ze školy, která její obrov­ský životní úspěch nastar­tovala. Více o Karolin … » více

    autor: Nikola

 

Karolína se narodila 28. 2. 1984 v Pardubicích a brzy poté se přestěhovala s rodiči do Děčína, kde vyrostla. Měří 180 cm, váží 63 kg a její míry jsou 85-59-87. Svému začátku v modelingu však vděčí také kamarádce ze školy, která její obrovský životní úspěch nastartovala. Když bylo Karolíně 15 let, vyfotila ji a poslala její fotky do jedné menší pražské agentury.  Ta ji pozvala na focení a pak se objevil italský agent Alessandro Bazzoni - muž, který ji uvedl do světa módy a později životní láska.

S Alessandrem Bazzonim odjela patnáctiletá Karolína do Milána. Tam podepsala exkluzívní smlouvy s módními giganty Pradou a Miu Miu, ale svou kariéru začala oficiálně až po setkání s editory Vogue v roce 1999 v New Yorku, kam se i s Bazzonim odstěhovala. Začala se objevovat na přehlídkových molech a slavná šéfredaktorka časopisu Vogue Anna Wintour ji poté v roce 2001 nechala vyfotit na titulní stranu únorového vydání. Sama k tomu řekla: "Je na obálce, protože podle mě bude příští supermodelkou." A ve svém tvrzení se Wintour nemýlila. Sedmnáctiletá Češka si v den, kdy časopis vyšel, našla místo v srdci mnohých Američanů a přední designéři se začali o tuto vysokou blondýnu s tváří "zlobivého" anděla zajímat.

Od té chvíle přicházela jedna nabídka za druhou. Karolína začala být najednou žádaná na každé přehlídce, o její tvář se přetahovali návrháři světových jmen, módní časopisy a reklamní agentury. Na prestižním udělování módních cen časopisu Vogue byla vyhlášena pro rok 2002 "Modelkou roku". Nebylo to však jako v pohádce. Za dnešním úspěchem stála tvrdá dřina. Karolína si platila nejen učitele angličtiny, ale kvůli emocionálnímu pochopení cizího jazyka také učitele dramatu. Práce modelky i fotomodelky ji naplňovala a proto přijímala nabídky i méně známých značek a svoje jméno si budovala krůček po krůčku. Pro modeling má skvělou povahu, je vstřícná a otevřená, svým úsměvem a energií dokáže rozzářit nejednu módní show. Její ideální míry 85-59-87 jsou jako stvořeny k předvádění spodního prádla a lidé z luxusního módního gigantu Victoria's Secret to věděli už na začátku její kariéry, kdy se stala součástí jejich módních show.
 

Jednou z hlavních tváří této fenomenální americké značky luxusního spodního prádla je už několik let. Byla to ona, kdo představil v roce 2006 výjimečnou podprsenku z pravých diamantů v hodnotě asi 130 miliónů korun. S dalšími modelkami také v únoru 2007 představila jejich novinku "neviditelnou" podprsenku, která nevynikne ani pod velmi upnutým oblečením. Poté, co nedávno ukončila Victoria's Secret smlouvu s Gisele Bündchen, se Karolína stala nejznámější modelkou pro tuto značku. Dnes fotí pro nejlepší klienty, pracuje na kampaních pro značky Louis Vuitton, Chanel, Dior nebo Versace a už dvakrát byla vidět v prestižním kalendáři firmy Pirelli, kde se objevují nejvyhledávanější modelky světa. Obálky světových časopisů:
Glamour, Elle, Vogue, Harper’s Bazaar, Flair, Marie Claire…


V roce 2006 získala ocenění od neziskové organizace "Women Together" (neboli "Ženy společně") za humanitární práci a je také oceňována za její práci ve prospěch dětí přes další různé nadace. V roce 2007 si zahrála v komediálním romantickém dramatu "My Sexiest Year", ve kterém představovala samozřejmě modelku. V roce 2009 se také objevila vedle takových herců jako je Channing Tatum nebo Joe Davis ve filmu "G.I.Joe:The Rise of Cobra". Karolína Kurková se tak stává i skvělou herečkou, která se ještě určitě bude objevovat v různých filmových hitech.

Seznam předních návrhářů a dalších značek, pro které Karolína pracovala a pracuje, je nekonečně dlouhý. I módních agentur, u kterých je zapsaná, je hned několik. To potvrzuje fakt, že Karolína Kurková stojí na stupínku nejlépe placených modelek světa. Česká kráska podle časopisu Forbes byla zvolena Nejvíc sexy ženou na světě. Tentokrát anketa proběhla na televizní stanici E! entertainment television a Karolína předběhla takové hvězdy jako jsou herečky Angelina Jolie, Scarlett Johansson nebo Penelope Cruz. 

Zároveň v jednadvaceti letech obdržela ocenění OSN za to, že se aktivně podílela na charitativním programu „Módou k rozvoji“. Cenu za pomoc ženám v rozvojovém světě převzala spolu s dalšími devíti ženami v newyorském sídle Organizace spojených národů. Mezi laureátkami byly jordánská královna Rania, americká senátorka Hillary Clinton a hollywoodská herečka Angelina Jolie.


Zasnoubila se s Archiem Drurym, který je bývalý profesionální voják. Karolínu požádal o roku na dovolené v JAR. Na vrcholu Stolové hory Karolina objevila prsten v ponožce! Archie se jí musel zeptat 4krát,než mu řekla své ANO, protože se výšek bojí a byla hodně nervózní. Archie Drury je otec jejího prvorozeného syna, který se narodil v newyorské porodnici ve čtvrtek 29.10.2009. Jmenuje se Tobin Jack Drury.

Komentáře článku

  • Zatím žádné komentáře.